Vítáme vás na stránkách rockové kapely  
Logo

Historie

Na českou scénu se vrací rocková skupina, která vznikla v létě 1980 a působila pod původním názvem Gen přibližně tři roky. Založili jí kytarista, houslista a zpěvák Josef Kůstka, basista a zpěvák Jindřich Vobořil a bubeník Jaroslav Vondrák, - hudebníci, kteří se po zhruba sedmiletém působení ve skupině Bacily, rozhodli prorazit vlastní muzikou. Posledním členem kapely měl být klávesista Jan Farmer Obermajer, ale ten v předvečer první společné zkoušky emigroval do Švýcarska. Podobně to bylo i se zvukařem Jirkou Kramperou (majitel firmy KV2 Audio - známý tvůrce sound systémů), který emigroval ještě před prvním vystoupením kapely. Nakonec se ke kapele připojil kytarista a zpěvák Ladislav Čepelák, který v té době působil v doprovodné kapele Jany Kratochvílové.
Gen poté vytvořil komponovaný program, bez něhož tehdy žádná kapela nemohla existovat - "Demolice jednoho domu", jehož autorem byl Vladimír Čort. Po skupině Gen tady zbyl jeden supraphonský singl a 6 rozhlasových nahrávek. Repertoár tehdejší sestavy se vyznačoval na svou dobu nezvykle virtuózními instrumentálními výkony, silnými vokály a nadčasovými texty, které dodnes zaujímají osobitým humorem. Současnou sestavu kapely "Gen 2000", tvoří dva původní protagonisté Josef Kůstka (kytara, housle a zpěv) a Jindra Vobořil (zpěv a perkuse), které doplňují osvědčená muzikantská esa - Jiří Hausser-Matoušek (basa a zpěv), Luděk Hauzar (kytara a zpěv) a Libor Remta (bicí). Premiéra nové sestavy se odehrála v pražském rockovém klubu Kain - 30.11.2005.
V tomto programu vystupuje v samostatné bloku jako host zpěvačka Ariana Tomsová s ukázkou z projektu "STÁVÁ SE...", který natočila s Jindrou Vobořilem a se špičkou pražských studiových muzikantů.
      

Josef Kůstka

Začínal v hloubětínské skupině Hurikán. Později se tady také stal spoluzakladatelem The Cardinals (v jejíž poslední fázi zpíval i Jindra). Když normalizace zamávala s big-beatem v Čechách a manažér Honza Vaculík přivedl do kapely zpěvačku Petru Černockou, vzal raději Pepa lano na post basisty u Blue Effect. Krátce na to ale stál u zrodu progresívní kapely Bohemia. Časem vyzrál v jednoho z nejosobitějších kytaristů. Když pak odcházel ke kapele Bacily, Bohemia těžko hledala náhradu. Tady se opět setkal s Jindrou Vobořilem a plánovali nový projekt. Čekali na vhodnou dobu k jeho uskutečnění a po sedmi létech se dočkali.
V roce 1980 založili kapelu Gen, která  vydržela tři roky, než jí pomalu zklikvidovaly ekonomické problémy. To, co po ní zůstalo, je z hudebního hlediska aktuální i dnes. Později se Pepa ještě epizodně ukázal v několika kapelách a za zmínku stojí snad jen Irish Dew, kde se pro změnu po čase ukázal jako excelentní houslista a invenční autor. Dnes působí i v podobně zaměřené kapele Dick O´Brass - ale i ve výborné písničkářské formaci
O´Gee

Jindřich Vobořil

Podobně jako Pepa začínal hodně brzy se žižkovskou kapelou Satelit. Později to byli The Sextones a výborná žižkovská kapela The Alarm Group. Odtud ho Pepa přitáhl do The Cardinals. Když Pepa Cardinals opustil, Jindra ho za pár týdnů následoval.
Po sezóně, strávené hostováním s různými kapelami (např. Markýz John), "vzal lano" ke kapele Shut Up, která právě prožívala krizi a procházela různými změnami a tak po váhání a poradě s různými pražskými kolegy, nakonec přijal nabídku na post basisty v kapele Bacily. Sem po roce přetáhl i Pepu a zde spolu strávili asi 7 let.
Po třech létech s Genem bylo téžké najít odpovídající uplatnění, ale nakonec se ukázalo, že Pumpa, i když hraje úplně jinou muziku má na ní podobný názor a smysl pro humor. Pumpa ale byla kapelou ryze amatérskou a tak nastal obvyklý problém. V době kolem revoluce se Jindra živil spíše jako studiový muzikant a zpěvák. Pak přišel projekt Los Vobos, který vydal první český komerční CD-ROM "ČERNÁ DÍRA". Z toho poté vznikl spolek Buran Buran, který je znám spíše v "jižanských" kruzích.

Jiří Hausser-Matoušek

Jirka je také pamětník. Kromě toho, že je výborným basistou, se ve všech kapelách, kde působil, uplatňuje také jako autor hudby a textů. Například Arianě obohatil repertoár o výraznou píseň "Kladivo na čarodějnice".
Hrál se známou kapelou Pedál a má toho jako muzikant hodně za sebou. Byl pilířem legendární sestavy ZOO a s Jindrou hrá l v kapele Los Vobos. Je milovníkem keltské muziky a hrál nějaký čas i s Dobrohoští. V současné době je členem kapely Dick O´Brass jako Pepa. 

Libor Remta

Hrál s legendární pražskou kapelou konzervatoristů Index Y, která je ozdobou mnoha českých filmů 80 let. Je výrazný nejen svou přesnou hrou na bicí, ale i svým originálním přírodním vlasovým porostem, který patří k nejhustším na celé české rockové scéně. Prošel kapelami Toyen, Törr a O´Gee.
S Pepou a Jindrou se zná již od dob společného vystupování v legendárním pražském klubu "Dvojka" v 80. létech. 

Luděk Hauzar

Jiří "Luděk" Hauzar, zvaný Dědek, hvězda kolínské rockové scény a zároveň žák Pepy Kůstky, pomáhal rozjet comeback Genu 2000. Asi po půj roce ho vystřídal jiný Pepův talentovaný žák:

Petr Nemšovský

Petr je osobitý hráč a jeho hra i přístup se dokonale hodí ke stylu, který Gen produkuje. Odbyl si svou premiéru v paláci Akropolis dne 21.10.2007.

Hostem programu GENu je Ariana Tomsová

Jako rocková zpěvačka začínala s čelakovickou kapelou T.I.R., ale upřednostňovala klasické školení hlasu, které jí pomohlo k osobitému pěveckému výrazu a rozsahu. Má za sebou sólové CD u Popronu "TOUHY A PŘÁNÍ", kde se projevila i jako zručná textařka. S Jindrou vyprodukovala CD "STÁVÁ SE...". V programu GENu zpívá několik písní z tohoto projektu a další pro ní napsali Jirka ( Kladivo na čarodějnice ) a Pepa ( V.I.P. ).

Dne 21.10.2007 se konal v paláci Akropolis na Žižkově koncert k 60. narozeninám Pepy Kůstky a Jindry Vobořila. Jako hosté tu vystoupili: Jan Aleš Vaculík, Ariana Tomsová, Jarda Vondrák, Láďa Čepelák, Jirka Chlumecký, Dick´O Brazz & Dan Horyna, Irish Dew - Vašek a Jan Veselý, Dobrohošť - Franta Segrádo, Bacily - Vašek a Honza Neckářové a Ota Petřina, Bohemia - Guma Kulhánek, Blue Effect - Radim Hladík a Lešek Semelka, Jiří Schmitzer. Celý koncert natočil Čs. rozhlas.   

Konečně točíme CD, které se budeme snažit po Novém roce vydat. Točíme ve studiu Solisko v Solopyskách a v podstatě máme hotovo!!! Točí s námi mistři Miloš Rábl a Vláďa Dvořák.Fotogalerie
Texty
Koncerty a kontakt
Repertoár a ukázky